0

Jak wykorzystać swoje podniecenie – szybki poradnik dla istnień z ciałami

Seks. Seksualizm. Kopulacja. Orgazm. Zmysłowość. Intymność. Związek.

Te 7 elementów decyduje o twoim podnieceniu.

W czym są do siebie podobne? Czym się różnią? Jak TY chcesz bawić się tymi 7 elementami jako częścią rzeczywistości swojego życia i oddychania?

U większości ludzi sprawy związane z seksem tworzą gigantyczną gulę w gardle i jeszcze większy zacisk w ich świecie. U wielu dzieje się tak samo wokół komponentów samego podniecenia.

Mam na myśli: znacie kogoś w białym małżeństwie?Ci, którzy zdecydowali się na białe małżeństwo w pewnym momencie zdecydowali, że seks i związek są tym samym, a jednocześnie są tak przywiązani do swojej decyzji, że za Chiny Ludowe jej nie odpuszczą.Czy uprawiałeś kiedyś seks bez intymności czy prawdziwej dbałości o partnera?Wówczas zdecydowałeś, że seks równa się brakowi intymności.

Zrównanie poszczególnych elementów podniecenia nie stanowi jedynie źródła zamieszania, strachu, zazdrości i zdenerwowania – ono kreuje przestrzeń, w której właściwie wszystko sam wyłączasz, na czele ze swoim ciałem.Właśnie w ten sposób odbierasz sobie moc, a prawdziwym problemem, niezależnie od płci, staje się impotencja obejmująca nie tylko twoje życie seksualne, ale całą rzeczywistość i odcinająca twoje możliwości kreowania wspanialszej przyszłości.

Ale – bez desperacji. Twoje życie się nie kończy, bo splątałeś ze sobą wszystkie swoje podniety. Istnieje kilka pragmatycznych narzędzi, których możesz użyć teraz, aby przeklinać i otworzyć swój potencjał:

1. Zrób listę tych 7 elementów podniecenia i tego, co każdy z nich dla ciebie znaczy.

2. Zapisz przykłady ze swojego życia dotyczące tych elementów.

Zanotuj, kiedy miałeś moment totalnej intymności z kimś, z kim TEGO nigdy nie robiłeś. To może być nauczyciel, przyjaciel, kasjerka w markecie czy nawet twój pies.To może być również kochanek.Kiedy nie możesz znaleźć przykładu, którego ty sam doświadczyłeś, napisz coś, o czymś, co gdzieś przeczytałeś, albo widziałeś na filmie, albo czego byłeś świadkiem w swoim życiu.Nie omijaj przykładów wspaniałej kopulacji (łączenia ze sobą części ciała) ani przykładów okropnej.

3. Pomyśl o chwili, w której byłeś bardzo podniecony.

To moment, kiedy twoje zmysły zaczynają żyć własnym życiem. Jesteś jednocześnie przebudzony, czujny, zrelaksowany, podekscytowany, szczęśliwy i zdenerwowany. Może nawet niekomfortowo pobudzony. W tym momencie jesteś na 1000% obecny ze wszystkim, łącznie z samym sobą. Może to było dzisiaj rano. A może 20 lat temu. Nie martw się tym, kiedy to było.

4. Zwróć uwagę na to, co robiłeś w trakcie tego podniecenia.

Może właśnie kopulowałeś. Może jadłeś najlepsze do tej pory lody w życiu, albo stałeś obok osoby, która wywołała uśmiech na twojej twarzy, pływałeś w rzece, jechałeś samochodem. Nie martw się tym, co wywołało u ciebie to podniecenie. Ludzie mają różnego rodzaju fetysze. Czymkolwiek to dla ciebie jest, nie ma w tym nic złego.

5. Poczuj, jaką energią wtedy byłeś.

To jest właśnie ta energia, przestrzeń i świadomość jest siłą kreacji twojego życia. Czy zbierałeś się do przeprowadzki do innego miasta? Czy właśnie przyjąłeś nową pracę lub podjąłeś przygodę edukacyjną, która tak cię podekscytowała, że nie mogłeś utrzymać w ryzach swojej radości? Czy wreszcie wylądowałeś w łóżku z dziewczyną lub chłopakiem, którzy od dawna znajdowali się na twoim radarze?

Jeżeli poświęcisz trochę czasu na zabawę z elementami twojego podniecenia, możesz zyskać większą świadomość tego, co jest i co działa na ciebie podniecająco, a to klucz do twojego osobistego przełącznika. Jest tylko jedna rzecz wymagana, jeżeli naprawdę chcesz zainicjować zmianę

Całkowity brak osądu siebie czy kogokolwiek innego.

Jeżeli chcesz na nowo ożywić swoje świetliste, wibrujące, radosne i orgazmiczne życie, będziesz musiał dokładnie i bez strachu przejrzeć rejestr swojej rzeczywistości seksualnej, łącznie z tymi częściami, na których widok robisz krok wstecz.

Musisz być do końca uczciwy z samym sobą na temat tego, jak uprawiasz seks.

Czy to jest dla ciebie, czy dla partnera? Czy to jest fajne i łatwe – czy bolesne i najbardziej chcesz, żeby jak najszybciej było po wszystkim? Musisz przyjrzeć się swojemu seksualizmowi, a ten jest właśnie owinięty w płciowość i osąd. Czy zadecydowałeś, że jesteś homo i nigdy nie zrobisz tego z kimś, kto jest przeciwnej płci? Czy jesteś hetero i podjąłeś decyzję, że nie możesz sobie pozwolić na podniecenie kimś tej samej płci?

Podjęte decyzje, których się trzymasz kreują rzeczywistość seksualną: uporządkowaną, przewidywalną i zmianie której będziesz się opierał, bez względu na status swojego związku.

Stanu wolnego czy w małżeństwie, w związku poli- czy monogamicznym, z aktywnym życiem seksualnym czy w celibacie – twoja rzeczywistość seksualna jest niewzruszona i blokuje wąż, którym dopływa twoja siła życiowa.

Odblokuj ten przepływ.

Zacznij od gotowości na przyjrzenie się temu, co jest twoją rzeczywistością seksualną i dołącz do niej swoją wytrzymałość i pożądanie, z którego czerpie twoje podniecenie. A później daj mi znać, jak ci idzie. możesz przysłać mi maila na adres donnaslight(@)gmail.com. Jakie nowe pytania pojawią się w twoim świecie, kiedy uruchomisz swoje podniecenie?

A jeśli potrzebujesz więcej wsparcia, dołącz do 3-częściowej klasy 3-5 stycznia z dowolnego miejsca. Będziemy rozmawiać o elementach podniecenia. Oczyścimy decyzje i niejasności, które rodzą się wokół rzeczywistości seksualnej. Będziemy kreować rzeczywistość seksu i związków, o których zawsze wiedziałeś, że powinny i są możliwe.

Oryginał artykułu znajduje się tutaj.

Autor: Donna Salemink
http://donnaslight.weebly.com