0

Powrót dżentelmena

Jeśli kiedykolwiek poświęciłeś chwilę na przeszukiwanie internetu poszukując tematu męskości, zapewne znalazłeś mnóstwo porad dotyczących tego, jak przyciągać kobiety, jak znaleźć więcej seksu i jak nawigować po świecie związków. Ale bardzo mało napisano o tym, co to właściwie znaczy być dżentelmenem.

Wyrosłem wśród ludzi, którzy nienawidzili mężczyzn. Ulegałem przemocy fizycznej, ponieważ byłem chłopcem. Pomimo tego, zawsze pragnąłem świata, w którym mężczyźni i kobiety byliby umacniani w kreowaniu czegoś wspanialszego i w którym wszyscy otrzymywaliby troskę i opiekę.

W powrocie dżentelmena właśnie o to chodzi. Chodzi o bycie najlepszym, czym możemy się stać jako mężczyźni. Chodzi o uznanie naszej wspaniałości: bez wstydu, obwiniania się i bez przepraszania. To miejsce uhonorowania wszystkiego. To miejsce, w którym honorujesz siebie. Honorujesz kobiety. Honorujesz dzieci. Honorujesz swoje zobowiązania. Honorujesz naszą przyszłość jako planety. Bycie gentlemanem polega na włączeniu wszystkiego i nieosądzaniu niczego. Tak, nawet siebie! Zwłaszcza siebie.

Większość z tego, czego nas nauczono o tym, co znaczy być mężczyzną – jest dokładną tego odwrotnością. Opiekuj się wszystkimi innymi. Zagwarantuj szczęście swojej kobiecie. Zagwarantuj swojej rodzinie wszystko, czego pragnie. Zagwarantuj, że inni mają dobre życie. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, ile siebie musisz odciąć, aby to osiągnąć? Prawdziwi dżentelmeni nie próbują dopasowywać się do pudełka pragnień innych ludzi. Zamiast tego włączają siebie do kreacji własnego życia. Honorują siebie honorując innych.

Oto trzy oznaki Bycia Prawdziwym Dżentelmenem:

Pytasz: „Co by mnie uszczęśliwiło?”

Jesteś darem dla tej planety. Jesteś wkładem dla wszystkich, których spotykasz. Kiedy odcinasz jakąś część siebie, aby uszczęśliwić drugą osobę, wszyscy na tym tracą.

Jeśli pragniesz być dżentelmenem, musisz zacząć włączać siebie do kreacji swojego życia. Czego pragniesz?  Co cię uszczęśliwia? Co sprawia, że się ożywiasz? Czymkolwiek to jest, rób te rzeczy. Wybieraj te rzeczy. Kiedy honorujesz siebie i wybierasz dla siebie, korzystają wszyscy wokół.

Ciągłe dążysz do wspaniałości siebie

Wielu z nas nauczono szukanie perfekcji, ale perfekcja – tak naprawdę – nie istnieje. Zamiast dążyć do perfekcji, dąż do wspaniałości. We wspaniałości – pozwalasz sobie być wspanialszy niż wczoraj i nie osądzasz siebie za własną niedoskonałość. We wspaniałości – rozpoznajesz, że „błędy”, które popełniasz, są wkładem dla twojego bycia dzisiaj wspanialszym niż wczoraj. We wspaniałości dostrzegasz, że każdy wybór, jakiego kiedykolwiek dokonałeś, wykreował tę osobę, którą jesteś dzisiaj.

Perfekcja jest osądzaniem siebie. Wspaniałość jest darem, jaki obejmuje was wszystkich i żadnego z was nie osądza. Wybierz wspaniałość.

Lubisz siebie

Prawdziwi mężczyźni lubią siebie. Są wdzięczni za to, kim i czym są. Jak by to było, gdybyś obudził się rano, spojrzał na siebie w lustrze i nie miał żadnego osądu na swój temat? Jak by to było, gdybyś praktykował wdzięczność za siebie – przez cały czas? Nawet wtedy, kiedy coś spieprzysz? Nawet wtedy, kiedy inni nie są z tobą szczęśliwi? O ile bardziej zabawne byłoby twoje życie, gdybyś mógł się śmiać z siebie, kiedy zrobisz coś głupiego, zamiast brać to tak śmiertelnie poważnie? Bądź gotów być sobą bez poczucia winy.

 

Powrót dżentelmena polega na gotowości na bycie sobą. Kiedy jesteś gotów wybierać dla siebie, kiedy jesteś gotów wiedzieć, co cię uszczęśliwia i zaangażować się w to, by mieć to w swoim życiu, kiedy nie przepraszasz za swoją życzliwość, troskę i potencję, ale pozwalasz sobie być tym wszystkim – stajesz się zaproszeniem do czegoś wspanialszego w świecie. Stajesz się dżentelmenem.

Oryginał artykułu jest dostępny tutaj.

SERIA KLAS DLA GENTELMENÓW

Autor: Dain Heer
http://www.drdainheer.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *