0

Nie, nie potrzebujesz ustalać budżetu, aby ruszyć ze swoimi finansami

Do widzenia, męczące arkusze!

Sama myśl o przygotowywaniu budżetu jest równie zabawna jak kasowanie pamięci Twojego telefonu.

Nie dziwi zatem, że tak niewielu z nas faktycznie go kreuje. Ale oto informacja na temat tego wiecznie ulotnego budżetu: on nie jest niezbędny.

Że co?!

Serio. Przestań o nim tyle gadać.

Problem z budżetami polega na tym, że ludzie często je ustalają, a następnie przestają żyć i kreować, powiedziała Simone Milasas, założycielka Radości z Biznesu i autorka książki „Radosne wychodzenie z długów” redaktorom The Huffington Post Australia.

„Zamiast kreować więcej i kreować życie, którego prawdziwie pragną – w ogóle przestają kreować”, powiedziała Milasas.

Milionerka, która doszła do wszystkiego sama – kiedyś spłacała dług na karcie kredytowej w wysokości 187.000 dolarów.  Wierzy, że kluczem do wyjścia z długów i na szczyt swoich finansów jest samoświadomość.

Wielka część samoświadomości polega na życiu, a nie na wyrzekaniu się całej zabawy i podporządkowaniu się męczącym arkuszom kalkulacyjnym.

„Świadomość jest daleko ważniejsza niż budżet, bo możesz zmienić wszystko, czego jesteś gotów być świadomy”, mówi Milasas.

Przyznaje, że to nie jest tradycyjne podejście do finansów.

„Typowe podejście opiera się na logice. Logika nakazuje wykreować budżet. Logika powiedziałaby również, aby przyjrzeć się swoim wydatkom i je obciąć, pozbyć się wszystkiego, co nie jest niezbędne”, mówi Milasas.

Logika kazałaby również, zanim zrobisz cokolwiek zabawnego, wyjść najpierw z długów biorąc kolejną pracę lub pracując więcej.

„Ale dla mnie osobiście podążanie za logiką nie sprawdziło się.”

Milasas mówi również, że zbyt wiele osób przestaje żyć swoim życiem, ponieważ wpadło w długi, ale właśnie zamiast tego powinni żyć bardziej, kreować więcej i pytać, co jeszcze jest możliwe.

4 rzeczy, które możesz zrobić dla swoich finansów w mniej niż 5 minut

  1. Przestań ignorować swoje finanse. „Kiedy ludzie nie są zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej, często próbują ją ignorować – tak jakby mieli nadzieję, że w ten sposób problem zniknie. To nigdy tak nie działa.”
  2. Spójrz na miejsce, w którym jesteś dzisiaj. „Nie po to, aby się z niego osądzać. Raczej po to, aby powiedzie: Tu jestem. Co jest wymagane, aby to zmienić?”
  3. Zacznij prowadzić swoje konto na 10 procent. „Bierz 10 procent z każdego dolara, który do ciebie przychodzi i nigdy ich nie wydawaj. To sposób na uhonorowanie siebie. To sposób na to, aby powiedzieć: „Jestem gotów mieć pieniądze.”
  4. Wynajmij kogoś do organizacji Twoich finansów, zwłaszcza w okresie składania deklaracji podatkowych. „Jeśli posiadanie kogoś, kto zajmuje się szczegółami uwalniając cię, byś mógł kreować więcej, zrób to.”

Oryginał artykułu znajdziesz tutaj.

A jeśli chcesz, aby Simone pokazała Ci, jak wychodziła z długów, jeśli chcesz zapytać ją o swoją sytuację i jej sugestie, poprosić o jej wkład energetyczny – i nie chcesz już dać się ściągnąć z tej ścieżki – bo nie będziesz już czekać na jakiś cud, który pewnie nigdy sam nie nadejdzie i wziąć swoje sprawy we własne ręce…

NOWA RZECZYWISTOŚĆ FINANSOWA ROZPOCZYNA SIĘ 10 STYCZNIA 2018

Zapraszany do udziału w rocznym kursie.

Kliknij powyższą grafikę, aby przenieść się na stronę ze szczegółami.

Jak może być jeszcze lepiej?

Autor: Julia Naughton
http://www.huffingtonpost.com.au