0

Potęga świadomego dotyku u dzieci

Ostatnio rzucił mi się w oczy artykuł bloggera, Jamesa Webba, Depresja egzystencjalna u uzdolnionych dzieci, w którym mówi on o przełamywaniu poczucia izolacji poprzez dotyk.

Tak jak niemowlęta potrzebują przytulania i dotykania, również dla dzieci doświadczających depresji egzystencjalnej są one niezbędne.

Wielu z nas słyszało o syndromie braku łaknienia u niemowląt i ich matek. Mój pogląd jest taki, że ciała – w każdym wieku – potrzebują dotyku, a nasze społeczeństwo usiłuje ten dotyk odebrać. Mamy fobię dotykową z wielu powodów. To nieco skomplikowane. Nauczycielom nie wolno dotykać swoich uczniów.  Ludzie boją się pozwów sądowych.

A ciała, niezależnie od wieku, do bólu pragną być dotykane w sposób, który je honoruje.

Wiem, że w moim rozumieniu dobrostanu dotyk jest kwestią kluczową. Miałam szczęście być dzieckiem matki, która codziennie mnie przytulała i głaskała po plecach. Byłam w dużej bliskości fizycznej z moją siostrą. Kiedy moja partnerka kładzie mi rękę na udzie albo chwyta mnie za rękę…Nagle staję się bardziej obecna, a moje istnienie i ciało się rozluźnia.

Co kreujemy jako społeczeństwo, uciekając przed dotykaniem siebie nawzajem? Co jeszcze jest możliwe, kiedy widzimy wycofanego nastolatka w fazie egzystencjalnej samotności, którego ciało pożąda dotyku?

W swoim artykule Depresja egzystencjalna u dzieci uzdolnionych James Webb podpowiada rodzicom, co mogą robić.

Często „przepisuję” codzienne przytulanie młodzieży cierpiącej na depresję egzystencjalną i sugeruję rodzicom tych dzieci, które są temu niechętne, aby im powiedzieć „Wiem, że ty nie chcesz, ale to ja potrzebuję przytulenia”. Przytulenie, dotknięcie ramienia, mocowanie się czy choćby przybijanie piątki może być bardzo ważne, ponieważ przynajmniej ustanawia jakąś łączność fizyczną.

Rodzice dzisiejszych dzieci i młodzieży, czy szukacie sposobów dotykania Waszych dzieci, życzliwego i honorującego je i ich ciała?

Uhonorowanie oznacza traktowanie z szacunkiem.  Lub, innymi słowy, w sposób, w jaki chcieliście, aby Wasi rodzicie traktowali Was. Czy jesteście gotowi ofiarować to Waszym dzieciom?

A życzliwość oznacza ofiarowanie im tylko tego, co mogą otrzymać. Gilganie na początku może być dobrą zabawą, ale kiedy wiesz, że mają już dosyć – masz gotowość się zatrzymać?

I zadaj sobie pytanie: Czy spełniam swoje potrzeby dotyku w sposób, który jest dla mnie życzliwy i honoruje mnie i moje ciało? Jeśli nie – czy zechcesz uczynić priorytet z dodania tego do swojego życia?

Dla dorosłych dotyk ma często podtekst erotyczny i ukryty plan. Wielu ludzi unika dotyku, aby nie doznać tego dyskomfortu. To jeden z powodów, dla których lubię ofiarowywać i otrzymywać procesy na ciało Access Consciousness. Istnieje tam przestrzeń i możliwość dotykania i otrzymywania dotyku, która włącza naszą seksualność bez nadawania jej jakiegokolwiek znaczenia czy osądu. Ta przestrzeń przyzwolenia zaprasza nasze ciała do rozluźnienia i otrzymania w sposób, a jaki otrzymują żywe istnienia, którymi prawdziwie jesteśmy!

Jak to się stało, że mam szczęście ułatwiać ludziom i ich ciałom doznawanie procesów na ciało?  Młodzi ludzie są OGROMNYM wkładem dla ciał! W większości klas Access, również w klasach procesów na ciało, dzieci w wieku 0-15 lat uczestniczą za darmo. Młodzież w wieku 16-17 lat płaci połowę ceny.

Podczas 3-dniowej klasie procesów na ciało ofiarowujesz i otrzymujesz je przez 3 dni. Jaki to dar dla ciał dzieci i dorosłych znajdujących się na sali!

Co nadchodząca 3-dniowa klasa może zmienić w życiu tych młodych ludzi w twoim życiu? Co taka klasa może zmienić w TWOIM ciele?

Cały artykuł jest dostępny tutaj

Zapisz się do newslettera BudziLudzi

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapisz się do newslettera!

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Autor: Juna Guetter
https://www.synergyinmotion.info