0

Nadwaga? Za kogo jesz?

Siedzisz powtarzając sobie w głowie: „Nie chcę tego ciasta. Nie chcę tego ciasta.”  A co, jeśli Twoje ciało wcale nie ma na nie ochoty, ale po prostu daje Ci świadomość, że ta osoba przy biurku obok ma ochotę na ciasto?

Nie dam rady Ci powiedzieć, ile razy było tak u mnie!  I że ja wtedy rzeczywiście szłam po to ciasto, przez cały czas osądzając i nienawidząc swojego ciała.  Spędziłam tyle czasu w życiu ignorując i osądzając swoje ciało (osądzając i jednocześnie je ignorując… Cha, cha, jestem utalentowana!), że muszę się śmiać za każdym razem, kiedy słyszę siebie, jak mówię: „Ciała są moim nowym hobby.”  Czyż nie miałam ciała całe swoje życie?  Ale w ignorowaniu mojego ciała, z czego nie zdawałam sobie sprawy, było odcinanie kawałka swojego życia.

Twoje ciało jest wspaniałym sensorycznym organizmem z własną świadomością, który ciągle podaje Ci informacje o świecie i o ludziach wokół.  To może być jak delikatne dotknięcie na Twojej skórze, kojące przytulenie przyjaciela lub ciepło słońca.  Albo energetyczne, jak poznanie ludzkich emocji kiedy zbliża się niebezpieczeństwo lub tego, co ludzie myślą lub co chcą zjeść.  W jaki sposób otrzymujesz te wszystkie informacje?  Och, czyżby przez swoje ciało?  Czy jesteś gotów tego posłuchać?  Czy może posłuchasz dopiero wtedy, kiedy ciało zacznie krzyczeć?  Oto wskazówka – ten krzyk zazwyczaj pokazuje się jako ból, choroba lub nawet nadwaga.  Co jeszcze jest możliwe?

Dopuszczę Cię do pewnego sekretu, który poznałam dzięki narzędziom Access Consciousness™ i Right Body for You™Komunikacja z własnym ciałem jest kluczem do zmiany – ciała i całego życia.  Kiedy zaczęłam uznawać swoje ciało, komunikować się z nim, nie osądzać go i zadawać mu pytania, byłam w stanie zrzucić połowę jego wagi w cztery krótkie miesiące, bez głodowania, diet czy nienawiści do siebie.  Co???  Tak, pytania w stylu: Ciało, co chcesz zjeść? i Do kogo to należy?” zmieniły wszystko!  A najlepsza część?  Czasami moje ciało chce orzechowych m&m-sów!

Komunikacja z moim ciałem otworzyła dla mnie nowy świat świadomości i możliwości.  Przestałam się ukrywać, więcej się śmieję, prowadzę cotygodniową audycję radiową i jestem wkładem do dynamicznej książki Right Body for You (Odkryj swoje prawdziwe ciało).

A jeśli zmiana Twojego ciała jest tak prosta jak zadanie pytania?  Dla utraty nadwagi: „Ciało, co chcesz zjeść?” lub „Ciało, czego wymagasz?”  Kiedy jesteś głodny: „Ciało, czy jesteś głodne czy może postrzegam cudzy głód?”

 

To Twoje ciało. Słuchasz?

 

Oryginał artykułu znajduje się tutaj.

Autor: Donnielle Carter
http://www.donnielle.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *