0

Twoje ciało może stać się twoim najlepszym przyjacielem

Każdy z nas ma obszar w życiu, w którym czuje się bardzo kompetentny. Ja się zawsze czułam kompetentna w biznesie i z pieniędzmi. Nawet kiedy tonęłam w długach, zarabianie pieniędzy okazywało się łatwe. Moje ciało? To zupełnie inna historia. W czasach szkolnych miałam budowę atletyczną i uprawiałam wiele różnych sportów, ale nie miałam wdzięczności dla mojego ciała. Osądzałam moje ciało przez całe życie i wybierałam partnerów, który również osądzali mnie i moje ciało.

Rzeczy zmieniły się zasadniczo, od kiedy zaczęłam używać narzędzi Access Consciousness®. Stałam się bardziej świadoma mojego ciała, ale potrzeba było dużej operacji, aby dotarło do mnie, jak prawdziwie wspaniałe jest moje ciało.

W listopadzie przeszłam histerektomię, podczas której usunięto mi mięśniak wielkości sporego melona. Moje ciało cierpiało, ból był niewiarygodny. Po wyjściu ze szpitala musiałam odżywiać i troszczyć się o moje ciało przez 8 tygodni. Pojawiło się wówczas uczucie spokoju względem siebie i mojego ciała, którego szukałam od lat. Teraz wydaje mi się, jakbym była w całkiem nowej relacji. Codziennie jestem wdzięczna ciału za to, że ciągle tu jest i funkcjonuje.

Jeśli masz gotowość na naprawianie swojej relacji z ciałem, oto kilka narzędzi, jakich używam. Musisz chcieć usłyszeć subtelne szepty twojego ciała i nie czekać, aż znajdzie się w naprawdę ciężkim stanie.

Czy można zacząć wszystko od nowa?

Jednym z moich ulubionych narzędzi jest wrażliwość na sygnały płynące od mojego ciała. Dosłownie, powiedziałam: „Ciało, przepraszam, że byłam dla ciebie taka wredna. Od teraz będę cię słuchać. Czym teraz możemy się zabawić?

Małe wybory prowadzą do dużych wyborów.

Jeżeli wcześniej nie słuchałeś swojego ciała, rozpocznij od małych rzeczy. Zapytaj swojego ciała, co chce zjeść, albo jakie ubrania nosić. Zaczęłam używać czerwonej szminki – to coś, czego nigdy wcześniej nie robiłam, bo nie lubiłam kształtu moich ust. Czerwona szminka? Uwielbiam ją.

Jeżeli zechcesz zadawać pytania, ciało da ci świadomość, nawet w seksie. Zapytaj swojego ciała, z kim byłoby fajnie uprawiać seks i zobacz, co się pokaże.

Nawet jeśli się pomylisz, nie przestawaj!

Kiedy zadajesz ciału pytanie, jeśli poczujesz lekkość – jest to twoja prawda. To, co powoduje ciężar zazwyczaj jest kłamstwem. Używaj narzędzia lekko-ciężko do komunikacji ze swoim ciałem. Twoje ciało może również używać zmysłów do komunikacji. Ostatnio piłam wieczorem lampkę wina, które smakowało świetnie. Zatem nalałam sobie jeszcze jedną… Już tak dobrze nie smakowała i wtedy zdałam sobie sprawę, że nie zapytałam mojego ciała, czy chce więcej.

Dzięki za przebudzenie.

Ludzie tęsknią za perfekcyjnym ciałem i ja również narzekałam na kształt i wielkość mojego ciała. Dzisiaj proszę moje ciało o siłę, elastyczność i zwinność. Im więcej opowiadasz o tym, że jesteś zbyt gruby czy za stary, tym bardziej cementujesz ten osąd i tym mniej możesz go zmienić.

Kiedy budzisz się rano i patrzysz w lustro – możesz powiedzieć: Cześć, ciało! Dzięki za przebudzenie. Jaką zabawę możemy mieć dzisiaj?

Nową serię video Simone na temat Przywracania swojemu Biznesowi Radości możesz obejrzeć tutaj.

Oryginał artykułu znajduje się tutaj.

Zapisz się do newslettera BudziLudzi

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapisz się do newslettera!

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Autor: Simone Milasas
http://www.accessjoyofbusiness.com