0

Bars za kratami

Czy próbowaliście sobie kiedyś wyobrazić, co mogłoby się zdarzyć, gdyby tak podążyć za energią, zaufać sobie i poczuć wdzięczność za każdą możliwość zmiany, nawet jeśli byłaby mała? Oto kilka możliwości uruchomienia magii i pytań.

Podążając za energią:

Access Bars w więzieniach? Co jeszcze jest możliwe? Podczas naszej ostatniej rozmowy w radiu internetowym z Liamem Phillipsem mieliśmy kilku interesujących rozmówców – jeden opowiadał o tym, jak zamordował swojego partnera, a inny chciał popełnić samobójstwo. Nie zdecydowaliśmy się na publikację tego wywiadu – zamiast tego Liam i ja zadaliśmy mnóstwo pytań w tym temacie… co doprowadziło nas do pytania o więzienia – jak i z kim mogę się skontaktować? I jak łatwe może to być? Zadzwoniłam do ośrodka medycznego i zaoferowałam darmowe rozmowy o żałobie i stresie i zostawiłam temat otwarty na to, co jeszcze jest możliwe. Nigdy nie wiadomo, dokąd sytuacja zmierza…

Po tej rozmowie, w pełnym zaufaniu do siebie…

Z więzienia odpowiedziano mi, pozwalając nauczyć zabiegu Bars od 6 do 12 więźniów w tygodniu, przeciętnych przestępców i najsilniej strzeżonych więźniów. Wtedy zadałam więcej pytań o to, kto jeszcze mógłby być wkładem?… Wtedy zadzwoniłam do Marg, która natychmiast zgodziła się wziąć w tym udział. Nigdy nie wiedziałyśmy, co zrobiła ta osoba, którą miałyśmy właśnie poznać. Nasza gotowość do uważnej obecności i brak osądu pozwolił im na otwarcie się na otrzymywanie.

Przechodząc co tydzień przez bramki bezpieczeństwa w więzieniu, a następnie przez wiele zamykanych na klucz drzwi, które ledwo można otworzyć, z policjantem przy boku, spogląda się na twarze osadzonych – jest ich tak wiele, tak młodych, tyle tam znudzenia, desperacji i frustracji. Na koniec dnia na twarzach tych, którzy doświadczyli sesji Bars widać zmianę… Jaki to wspaniały podarunek! Policjantka podsumowała: „To tak jakbyście, dziewczyny, rozsypywały na nich gwiezdny pył, a oni potem sypią go na swoich towarzyszy z celi, którzy potem chcą wrócić i dowiedzieć się więcej.” Jak może być jeszcze lepiej?

Wdzięczność

Po zadaniu wielu pytań będziemy się teraz przez 3 miesiące koncentrować na więźniach uzależnionych w ramach ich programu rehabilitacyjnego, we współpracy z Marylin Bradford… Co jeszcze jest możliwe?

Jestem wszystkim bardzo wdzięczna… Margaret Braunack – za jej fenomenalne istnienie, Gary’emu i Dainowi – bez których nie nadeszłaby zmiana, nadzieja ani możliwości, samej sobie, kolegom facylitatorom, którzy pokazali mi prawdziwą magię Barsów. Co jeszcze jest możliwe? Kim jeszcze mogę się stać, aby wygenerować jeszcze więcej?

Zobacz video Margaret Braunack.

Zapisz się do newslettera BudziLudzi

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapisz się do newslettera!

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Autor: Wendy Mulder
http://www.kindnesswithgrief.com/