0

Bars w terapii autyzmu i stresu po traumie

Już po kilku zabiegach Nicole Saddler zaczęła widzieć różnicę u swojego autystycznego syna, Matthew.

Emocjonalne wybuchy, uruchamiane przez deszcz, zniknęły.  Tak samo jak szok związany z przejazdem autobusem do nowej, nieznanej szkoły. Jest bardziej pewny siebie, skoncentrowany i nie ma obsesyjnych zachowań,” mówi Nicole Saddler, mieszkanka Stoney Creek w Kanadzie.

Obserwując zmagania swojego 14-letniego syna w szkole i w niektórych sytuacjach społecznych pani Saddler zwróciła się nie w kierunku farmakologii, ale do Access Consciousness, modalności energetycznej. Sesje terapeutyczne, zwane również Bars, polegają na lekkim dotyku 32 punktów – lub inaczej – prętów energetycznych – zlokalizowanych na głowie. Uważa się, że te punkty odpowiadają różnym dziedzinom życia człowieka i są magazynem elektromagnetycznym wszystkich myśli, idei, decyzji i przekonań, które dana osoba kiedykolwiek miała.

Uważa się, że niektóre z tych punktów są powiązane z radością i smutkiem, inne z kontrolą i pieniędzmi, wdzięcznością, kreatywnością i innymi aspektami.

Nicole Saddler, nauczycielka z District School Board of Niagara, tak mocno wierzy w Access Consciousness, że po weekendowym kursie sama została praktykiem Bars.

Sama prowadzi terapie Matthew, a także oferuje usługi niewielkiej liczbie klientów u siebie w domu.

Pani Saddler powiedziała, że terapia jest efektywna w przypadkach stresu pourazowego, a to dzięki oczyszczeniu „zapętlenia” emocjonalnego w traumatycznym wydarzeniu w podświadomości człowieka. „To powoli puszcza. Oczyszczasz to.” – powiedziała.

Sesje Nicole Saddler trwają od 45 minut do godziny i obejmują komponent fizyczny, emocjonalny i werbalny. Kiedy jeden z punktów jest gorący lub wibruje – to znak, że coś jest w nierównowadze i się oczyszcza.

Istnieją różne przyczyny braku równowagi, takie jak stres w związku lub w pracy. „Wpływa na ciebie, czy tego chcesz czy nie.”

Nicole Saddler, która sama ciągle otrzymuje terapie mówi, że pozwala jej ona lepiej komunikować się z uczniami. „Jestem spokojna. Nie oceniam. Jeżeli uczniowie są sfrustrowani, dochodzę do tego, jak można im pomóc.”

Nicole Saddler dowiedziała się o terapii Bars od dr Nancy Abram, psychoterapeutki, która rozpoczęła pracę z jej synem.

Dr Abram przestała praktykować medycynę rodziną w 2011 r., aby rozpocząć pracę w obszarze medycyny umysłu-ciała i psychologii energetycznej. Dr Abram w swojej praktyce w Grimsby używa narzędzi takich jak Bars i EFT (technika emocjonalnej wolności) oraz tradycyjnych metod psychodynamicznych.

„Kiedy zaczęłam dodawać terapię Bars, ludzie doświadczali dużych zmian. Zaczęli radzić sobie ze swoimi sprawami znacznie szybciej” – mówi.

Dr Abram stwierdziła, że Bars stanowi efektywną terapię wspomagającą w depresji, stanach lękowych i problemach psychospołecznych związanych z traumą emocjonalną.

„Pomaga energetycznie oczyścić myśli, emocje i uczucia.”

Podczas gdy wielu pacjentów może jeszcze nie znać tej terapii, Access Consciousness staje się coraz bardziej znana. Przeprowadzono badania, które wykazują zmiany we wzorcach fal mózgowych po sesji Bars, które są porównywalne z takimi, jakie osiąga się stosując techniki głębokiej medytacji.

Dr Abram uczestniczyła w klasach, w których uczestnikami byli również praktykujący lekarze i psychoterapeuci.

Podczas gdy Access Consciousness może nie być jeszcze zbyt rozpowszechnionym pojęciem w Kanadzie, dr Abam wskazuje, że Bars i inne narzędzia Access są już popularne w Europie, USA i Australii. „Myślę, że w Kanadzie wie o tym jeszcze zbyt mało ludzi.”

Praktycznie każda osoba, dzieci i dorośli może nauczyć się terapii Bars i przeprowadzać ją na członkach swojej rodziny i przyjaciołach jako technikę relaksacyjną o potencjalnych innych jeszcze korzyściach.

„Jeżeli więcej ludzi dowie się, jak używać tej metody, to będzie fantastycznie.”

Laurie Mawlam, dyrektor zarządzająca Autism Canada nie słyszała o Access Consciousness, kiedy zapytał ją o to reporter. Ale skoro technika ta jest nieinwazyjna, rodzice powinni móc decydować o tym, czy jest ona właściwa dla ich dzieci.

„Nie znam jej. Ale skoro nie jest inwazyjna, rodzice powinni mieć wolny wybór oparty na doświadczeniu i własnym światopoglądzie.” – mówi.

Z Nicole Saddler można się skontaktować pod adresem getbars@outlook.com.

Co mówią badania naukowe i pomiary aparaturą medyczną na temat tego, co sie dzieje podczas sesji Bars.

Interesuje Cię więcej na temat autyzmu w kontekście Access Consciousness? Kliknij tag Autyzm.

Oryginał artykułu do przeczytania znajduje się tutaj.

Zapisz się do newslettera BudziLudzi

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapisz się do newslettera!

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Autor: Mike Pearson
http://www.hamiltonnews.com/news-story/6123914-stoney-creek-mom-uses-mind-body-medicine-to-treat-autism-post-traumatic-stress/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *