0

6 rzeczy o randkach

Bycie mężczyzną w tym gwałtownie zmieniającym się świecie może być bardzo problematyczne. Świat randek – jeszcze bardziej. Od mężczyzn oczekuje się, że będą silni, a jednocześnie wrażliwi, będą potrafili naprawiać różne rzeczy, będąc przy tym w stanie bez wysiłku dzielić się swoimi uczuciami – większość mężczyzn czuje się kompletnie zagubiona, kiedy przychodzi do określenia, czego kobiety chcą, albo jak się stać tym, kogo kobiety chcą – bez całkowitej utraty tego, kim naprawdę są.

Nie jesteśmy wszyscy najbystrzejsi na świecie, nawet w naszych najlepszych momentach. Bywa, że nam się coś roi, czasami jesteśmy romantyczni, czasami zagubieni, a na randki chodzimy z obawą – prawdopodobnie większą niż kobiety.

Czym są te rzeczy, które mężczyźni chcieliby, aby kobiety wiedziały o randkach?

Oto 6 myśli, tak na początek:

  1.  Mężczyźni mają o tym jeszcze mniejsze pojęcie niż Ty.

Od mężczyzn oczekuje się, że wykonają pierwszy krok, że będą wiedzieli, co robić i przejmą inicjatywę. Ale mężczyźni mają często taki sam problem jak Ty (a prawdopodobnie nawet większy) z dojściem do tego, kim są i co powiedzieć.  Uczono ich, że to, czego chcą z reguły jest i tak rzeczą złą.

  1. Większość mężczyzn nie rozumie kobiet

Ani trochę. Mężczyźni nie mówią ani nie rozumieją języka kobiet i beznadziejnie czytają w myślach. Randka z kobietą, która wprost wyraża, czego chce – jest wielką ulgą. Nie obawiaj się powiedzieć swojemu mężczyźnie dokąd chcesz pójść, co chcesz robić i jak ma się Tobą zaopiekować.

  1. Mężczyźni są pełni obaw i są o wiele bardziej wrażliwi niż kobiety.

Ale nie wolno im tego okazać. Mężczyzn uczono, że powinni być silni i znać wszystkie odpowiedzi – i nie mogą pokazywać, że jest inaczej. Kiedy kobieta jest wdzięczna mężczyźnie za to, jaki jest i nie oczekuje ani nie narzuca, by zachowywał się inaczej niż tak, jak w tym momencie jest w stanie – on w tym momencie się relaksuje i opuszcza swojej bariery.

  1. Mężczyźni postrzegają inaczej

Oni nie tworzą łatwo wspólnoty. Lubią sami spędzać czas. Lubią coś robić z kolegami i mogą wtedy się wyluzować. Kobieta, która pozwala mężczyźnie być tym, kim jest i robić to, czego potrzebuje i kiedy potrzebuje sprawia, że staje się on jeszcze bardziej podekscytowany czasem, który ma z nią spędzić.

  1. Mężczyźni nie do końca wiedzą jak traktować kobiety.

Czy otwierać przed nią drzwi, czy ona jest feministką i poczuje się tym urażona, kiedy zrobi za dużo? Na randce – pomóż mężczyźnie. Powiedz mu, jak chcesz być traktowana. Jeżeli on nie chce robić tego w taki sposób – to nie jest facet dla Ciebie.

  1. To Ty kontrolujesz sytuację.

Wiemy o tym. Ty wiesz o tym. Ale będziemy Twoim rycerzem, jeśli nas poprosisz. Kiedy kobieta prosi „Przystojniaku, zrobisz to dla mnie?”, mężczyzna czuje zew. Mężczyźni lubią naprawiać rzeczy i przychodzić na ratunek, zwłaszcza kiedy wiedzą, że ona będzie za to wdzięczna (zwykle oznacza to seks!).

Mężczyźni są dość prostymi stworzeniami, które mają sporo wątpliwości co do swojej roli na świecie.

W sumie – nie potrzebują wiele. Kobieta, która będzie za nich wdzięczna, da im seks i pozwoli robić to, czego chcą, jest w gruncie rzeczy podstawą dobrego związku. Jeśli dasz to mężczyźnie, możesz go poprosić o cokolwiek – a on to zrobi.

 

Tłumaczenie artykułu zamieszczonego tu: http://dailyurbanista.com/2015/08/24/things-men-wish-women-knew/

Autor: Gary Douglas
http://garymdouglas.com