0

5 pytań, aby wykreować więcej pieniędzy

Ostrzeżenie: To NIE jest zwykły artykuł o inwestycjach czy pozytywnym myśleniu. Czytasz go wystawiając na ryzyko swoją biedę!

A jeśli wszystko, czego cię uczono lub czego się nauczyłeś o pieniądzach i bogactwie jest przeterminowane lub nieprawdziwe? To z pewnością okazało się doświadczeniem wielu ludzi, nawet tych, którzy byli przekonani, że są „zabezpieczeni finansowo” w czasach wielkich przekształceń ekonomicznych.

Co możesz zrobić dzisiaj, aby zmienić swoją sytuację finansową? Gary Douglas, autor bestsellerów i założyciel Access Consciousness oraz jego partner w interesach i współautor dr Dain Heer opracowali wiele narzędzi, których każdy może używać w celu zmiany swojej rzeczywistości finansowej.

Douglas i Heer są autorami książki „Pieniądze nie są problemem, ty nim jesteś” i „Odkryj swoje Prawdziwe Bogactwo”, które niedawno dostały się do programu „The Balancing Act” w Lifetime TV w USA.

Obaj zaczynali od zera i wykreowali kwitnące przedsiębiorstwo i znaczący majątek, to zdarzyło się 4 razy w przypadku Douglasa. Ich porady są inne niż wszystko, co do tej pory czytaliście. Ta różnica pochodzi ze sposobu, w jaki łączą to, czego się nauczyli wykorzystując świadomość do tworzenia pieniędzy i majątków.

Jedną z rzeczy, których się nauczyli w badaniach nad świadomością jest to, że pytanie dodaje człowiekowi mocy, a odpowiedź ją odbiera. Czy chcesz mieć więcej mocy do kreowania pieniędzy? Zadawaj pytania!

Kiedy wygłaszasz oświadczenie, konkluzję czy osąd – wszystko, co kończy się kropką, informujesz wszechświat, że posiadasz gotową odpowiedź. Kiedy przywiążesz się do tej odpowiedzi, w twoim wszechświecie nie może pojawić się nic, co do niej nie pasuje.

Jak często wygłaszasz oświadczenia dotyczące pieniędzy? „Nie mam pieniędzy.” „Nie mogę sobie na to pozwolić!” „Mam za dużo dni do następnej wypłaty.” „To są wszystkie pieniądze, jakie posiadam.” „Wydałem wszystkie swoje pieniądze.” Czy któreś z tych oświadczeń sprawia, że czujesz się lekko?

To z tego powodu, że one są konkluzjami, decyzjami i osądami. Kiedy wszechświat rozdaje pieniądze, może opuszczać rachunki bankowe osób, które mówią takie rzeczy. Dlaczego? Z prostego powodu: ci ludzie już oznajmili, jaka jest ich sytuacja, a Wszechświat słyszy, że nie są zainteresowani ani otwarci na nieograniczone możliwości.

Podpowiedź: To uniwersalna prawda, że to, co jest prawdziwe, odczuwasz jako lekkie, a to, co nie jest twoją prawdą – jako ciężkie. Jak odczuwasz te wymienione wyżej oświadczenia? Jeżeli są ciężkie, to z tego powodu, że są osądami, konkluzjami, decyzjami i kłamstwami!

Aby wydostać się z ciężaru, wystarczy zadać pytanie. W pierwszej kolejności dobrze jest zapytać, czy ta myśl, która jest dla ciebie ciężka, jest w ogóle twoja. Jeżeli poczujesz lekkość zadając to pytanie, rodzaj poszerzenia w dowolnym miejscu w twoim świecie, to oznacza, że ta myśl nie była w ogóle twoja.

Pytania

1. Co mogę dodać do swojego życia dzisiaj, co wygeneruje duże ilości pieniędzy, teraz i w przyszłości?

To może się wydawać wbrew intuicji, jeżeli do tej pory fanatycznie oszczędzałeś, aby dopasować się do swojego ograniczonego budżetu. Jak dobrze działa dla ciebie ta strategia?

Wybór oszczędzania natychmiast wprowadza do twojego wszechświata ograniczenia i skurcz, co stoi w opozycji do tego, co zaprasza do twojego życia pieniądze! To wymusza punkt widzenia, że niedostatek jest prawdziwy, co z kolei odzwierciedli się na twoim rachunku bankowym.

Skurcz, który wywołuje oszczędzanie, narusza twoje największe zasoby: nieskończoną kreatywność, którą JESTEŚ jako nieograniczone istnienie. Im bardziej jesteś kreatywny, tym bardziej będziesz używać swojej kreatywności do wykreowania gówna i katastrof, jeżeli tylko nie zaangażujesz jej do wykreowania czegoś, co chciałbyś mieć, na przykład pieniędzy.

Pomyśl o chwili w swoim życiu, kiedy w swoim życiu nie miałeś wystarczająco dużo, aby się bawić i tworzyć. Czy w rezultacie nie kreowałeś katastrof, które mogłeś rozwiązać, tylko po to, aby przestało ci się nudzić? Czy to się odnosi do twojej sytuacji finansowej teraz?

To pytanie i kolejne dotyczą tworzenia świadomości. Przejdź przez te pytania i zobacz, co pokazuje ci wszechświat. Nie musisz znać odpowiedzi natychmiast. Pytanie służy kreowaniu możliwości i świadomości, a nie uzyskaniu odpowiedzi.

2. Jak może być jeszcze lepiej?

Spróbuj zadawać to pytanie za każdym razem, kiedy otrzymasz choćby grosz i w każdym momencie, kiedy poczujesz się dobrze.

Pewna kobieta, która uczęszczała na seminaria Douglasa w Nowym Yorku znalazła grosz, kiedy wychodziła z sali konferencyjnej. Zapytała: Jak może być jeszcze lepiej?

Zjechała windą w dół, wyszła na chodnik, spojrzała w dół i zobaczyła leżący na ziemi banknot 10-dolarowy. Zapytała: Jak może być jeszcze lepiej? Zamachała tym banknotem w powietrzu i zatrzymała taksówkę, zamiast wracać do domu metrem.

Taksówka zatrzymała się przy drzwiach frontowych do budynku zamiast przy tylnych, których by użyła, gdyby wracała do domu metrem. Kiedy wysiadała z taksówki, zauważyła że coś świeci w kratce ściekowej. Podniosła to i okazało się to być diamentową bransoletką.

Gdyby zapytała: Jak może być jeszcze lepiej? mogłaby kontynuować otrzymywanie. Niestety! Powiedziała „Nie może być lepiej!” i jej „szczęście” się na tym zatrzymało. Nigdy nie wiesz, co jeszcze się może zdarzyć i co wszechświat może trzymać dla ciebie w zanadrzu, czekając aż zadasz pytanie.

3. Jeżeli cię kupię, czy przyniesiesz mi pieniądze?

Za każdym razem, kiedy rozważasz kupienie czegoś zapytaj, czy ta rzecz przyniesie ci pieniądze. To może wydawać się dziwne, jeżeli nie jesteś przyzwyczajony do rozpoznawania świadomości we wszystkich rzeczach, ale świadomość istnieje we wszystkich rzeczach i to narzędzie działa. Jednym ze sposobów nauczenia się jak tego używać jest wyobrażenie sobie dwóch małych chmurek w swojej głowie. Jedna to „tak”, a druga „nie”. Ta, która jest większa i lżejsza, kiedy zadajesz pytanie oznacza, co jest prawdziwe dla tej rzeczy, do której mówisz.

Robienie pieniędzy nie jest koncepcją linearną. Częścią tworzenia bogactwa jest rozpoznanie, co ma wbudowaną wartość, a co nie. Ciuchy, nowoczesne meble czy artykuły gospodarstwa domowego na przykład rzadko zwiększają swoją wartość. Antyki, biżuteria, niektóra sztuka i inne dobrze wykonane przedmioty – często. Ta sukienka, którą bezwzględnie musisz mieć, kiedy przyniesiesz ją do domu, będzie warta około 10% tego, ile za nią zapłaciłaś. Czy nie powinnaś mieć tej świadomości zanim ją kupisz?

Ciuchy mogą przynieść ci pieniądze, ale miej świadomość, że to nie jest linearne. Jeżeli ta koszula czy sukienka sprawia, że czujesz się jak milion dolarów, to poczucie wbudowanej wartości łatwo wykreuje u innych wrażenie, że masz pieniądze. To samo w sobie wykreuje więcej gotowości w innych ludziach, aby dać ci pieniądze.

4. Czy chcesz mnie posiadać?

To pytanie należy zadawać wszystkim otaczającym cię rzeczom. Czy zdajesz sobie sprawę, kiedy twoje rzeczy cię posiadają? Czy idą do pracy, aby zapłacić za ciebie, czy ty idziesz do pracy, aby zapłacić za nie? Kto kogo posiada?

To pytanie można zadawać wszystkim swoim przedmiotom. Jeżeli one nie chcą, abyś je nadal posiadał, tworzą martwą przestrzeń w twoim środowisku, którą można wypełnić przedmiotami i aktywnościami przynoszącymi więcej profitów.

Jeżeli ta rzecz nie chce już ciebie posiadać, poproś ją o przyprowadzenie osoby, która ma stać się nowym właścicielem, z gotówką w ręce. Jeżeli taka się nie pojawi, oddaj ją komuś. Ogłoszenia drobne zawierają sekcję „Oddam za darmo”, która pozwala ludziom znaleźć to, czego szukają, którzy nawet przyjdą do ciebie do domu, aby to odebrać. Oczywiście możesz również zrobić wyprzedaż garażową, jeżeli nie szkoda ci czasu, czy oddać to na dobroczynność odliczając podatek.

W okolicy wyrasta wiele second-handów. Jeżeli twoje meble będą ich interesować, wszystko co musisz zrobić to podrzucić je im i czekać na przelew. Jeżeli potrzebujesz nowych mebli do wypełnienia pustych przestrzeni po rzeczach, które znikają z twojego życia, może to być również miejsce, gdzie znajdziesz wiele współczesnych i antycznych mebli po znacznie niższych cenach.

5. Co jeszcze mogę wykreować z tego miejsca?

Według Douglasa największą przygodą życia jest wykreowanie czegoś od zera. Coś o tym wie, robił to 4 razy!

Wiele osób nie posiada niczego – jeżeli chodzi o aktywa i jakość życia, ale udaje przed sobą, że coś ma. Douglas zaleca rozpocząć od tego, co masz i zadać pytanie: Co jeszcze mogę wykreować z tego miejsca? jako sposób kreowania przygody posiadania milionowych możliwości.

Większości ludzi wystarcza średnie życie zamiast udziału w przygodzie, ponieważ nie chcą pojąć ryzyka utraty wszystkiego.
Nawet jeśli możliwość przeminie, pytanie wciąż można zadawać, a przygoda jest nadal dostępna.

Brak pieniędzy oznacza, że rozpoczynasz przygodę posiadania więcej, mówi Douglas.

Jak by to było, gdyby przyjąć ten punkt widzenia razem z 5 pytaniami? Jak szybko mogłaby się zmienić twoja rzeczywistość finansowa?

Oryginał artykułu znajduje się tutaj.

Czujesz niedosyt? Chcesz jeszcze? Tutaj znajduje się napakowana narzędziami audycja, na którą Gary Douglas i Dain Heer zaprosili Simone Milasas, podczas której rozmawiają o najnowszej książce Simone (Radosne wychodzenie w długów).

Zapisz się do newslettera BudziLudzi

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapisz się do newslettera!

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Autor: Access Consciousness blog
http://access-consciousness-blog.com