0

Czy ktoś cię nęka?

Zniewaga i nękanie przynoszą efekt tylko wtedy, kiedy dręczyciel wymierza w Twoją stronę osąd, a Ty przez to zaczynasz się osądzać dokładnie w ten sam sposób.

Agresywnie, stosując przemoc, zastraszając i obrażając. Ostatnie posunięcia Donalda Trumpa w pewnym sensie mogą być wyjątkiem; szeroko rozpowszechniane i komentowane w zazwyczaj powściągliwym teatrze amerykańskiej polityki. Ale badania pokazują, że większość ludzi (72%) regularnie ma do czynienia lub staje się ofiarą tego typu dręczenia w miejscu pracy.

Co smutne, większość takich sytuacji w miejscu pracy zostaje rozwiązana tylko wtedy, kiedy oprawca z własnej woli się przeniesie. Jednak wierzę, że istnieją bardziej efektywne i wzmacniające sposoby radzenia sobie z takimi osobowościami. Po pierwsze, spójrz na sytuację przenikliwie i uczciwie.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poradzić sobie z agresywnymi i zastraszającymi ludźmi w pracy. Po pierwsze, musisz uznać, kim oni naprawdę są.

Większość ludzi, kiedy w swoim życiu spotyka osoby złe lub zdenerwowane, ma tendencję do stawiania im oporu. Ale kiedy wzniesiesz bariery, one nadal w Ciebie uderzają, abyś te bariery opuścił. Jeżeli jednak pozwolisz im wyrazić się nie reagując zwrotnie – jeżeli pociągniesz od nich energię – skończy im się para w gwizdku i wkrótce sprawa się zakończy. Ty zdobywasz kontrolę nad sytuacją.

Oto kilka praktycznych narzędzi, aby utrzymać dręczyciela w ryzach:

  1. Bądź w pozwoleniu – Pozwolenie jest wszędzie tam, gdzie wszystko jest interesującym punktem widzenia. Kiedy dotrze do Ciebie, że ta osoba nie jest ani dobra, ani zła, ma tylko interesujący punkt widzenia, wówczas już nie musisz brać do siebie niczego, co ona mówi. Widzisz sytuację taką, jaka ona jest.
  2. Praktykuj wdzięczność – Zniewaga i nękanie przynoszą efekt tylko wtedy, kiedy dręczyciel wymierza w Twoją stronę osąd, a Ty przez to zaczynasz się osądzać dokładnie w ten sam sposób. Wdzięczność i osąd nie mogą współistnieć. Zacznij dzisiaj od odczuwania wdzięczności za to, co posiadasz -nawet jeśli wydaje Ci się to małe i mało znaczące. Wybierz celebrowanie życia od teraz, a nie dopiero od momentu, kiedy wszystko się ułoży.
  3. Zadawaj pytania – Kiedy zadajesz pytania, otwierasz swój umysł na rozwiązania i możliwości, których normalnie byś nie dostrzegł. Postawiony naprzeciw trudnej osoby zadaj sobie pytanie: „Czym to jest?”, „Comogę z tym zrobić?”, „Czy mogę to zmienić?” i „Jeśli mogę to zmienić – jak mogę to zmienić?” Nie chodzi tu wcale o uzyskanie konkretnych odpowiedzi. Zamiast tego rozwiązania zaczną się formować w Twojej podświadomości i zaczną prowadzić Twoje działania i decyzje.
  4. Zniszcz i odkreuj swój związek z oprawcą – To bardzo potężne narzędzie, które pomaga Twojemu umysłowi koncentrować się na chwili bieżącej. Codziennie na nowo zbierz intencję, aby „zniszczyć i odkeować” swój związek z tą trudną osobą. Dokonanie tego pomoże uwolnić wszelkie żale czy urazy wobec niej, jakie masz z poprzednich interakcji, a także pozwoli na to, by twoje działania i uczucia odnosiły się do bieżącej chwili – nie do ciągnącego się za nami ogona przeszłości.

Oryginał artykułu znajduje się tutaj.

Zapisz się do newslettera BudziLudzi

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapisz się do newslettera!

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Autor: Gary Douglas
http://garymdouglas.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *