0

Efekty sesji Bars w stanach lękowych i depresji

Jaką zmianę może przynieść sesja Bars w przypadku stanów, z którymi psychologia i psychiatria zmaga się całymi latami? Jak szybko może zajść ta zmiana? I czy można ją jakoś potwierdzić przy pomocy aparatury diagnostycznej, którą dysponujemy?

 

Nie zapomnijcie ustawić polskich napisów, jeśli nie włączą się automatycznie 🙂

A oto streszczenie pracy na temat Bars opublikowane w Energy Psychology Journal:

The Effects of Access Bars on Anxiety and Depression: A Pilot Study

Jakie były wyniki tego pilotażowego badania? Nie każdy jest świadomy, że podstawowym badaniem, jakim posługują się neurolodzy jest wywiad lekarski, a nie pomiary urządzeniami medycznymi. Znaczy – liczy się subiektywnie deklarowana zmiana u badanego, a nie mierzalne parametry. Po chwili zastanowienia to podejście wydaje się być uzasadnione, biorąc pod uwagę, że w tym wypadku możemy jedynie interpretować wyniki pomiarów i nie mogą one stanowić, przynajmniej na dzisiaj, żadnej prawdy absolutnej. Zatem:

U uczestników:

– intensywność symptomów lękowych zmniejszyła się średnio o 84,7% oraz

– intensywność symptomów depresji zmniejszyła się średnio o 82,7%.

Jak może być jeszcze lepiej?

 

I – jeśli kogoś interesują szczegóły badania (po polsku):

Jeśli chcesz się przekonać, czym jest sesja Bars – tylko nie wiesz, gdzie jej szukać – zapraszam na mapkę, na której umieszczono praktyków tej metody (mapka jest ciągle aktualizowana, ponieważ praktyków przybywa):

 

Jeśli chcecie wiedzieć, co mówi dyplomowany psycholog na temat metod pracy z narzędziami Access Consciousness zapraszam do przeczytania tego artykułu:

Czym jest Access Consciousness

Autor: Dain Heer i Terrie Hope
http://drdainheer.com