Często zadawane pytania na temat BARS

Czym są BARS-y?

BARS-y są serią 32 punktów na głowie, które, kiedy są lekko dotykane, uwalniają zastałe energie uwięzione w ciele i w mózgu, co pozwala na niesamowitą i łatwą zmianę.

Co robi sesja BARS?

BARS zabiera wszystkie punkty widzenia, myśli, uczucia, emocje, decyzje, osądy i przekonania ze wszystkich wcieleń, które zostały elektrycznie zapisane w mózgu – i uwalnia je. Uwolnienie następuje po dotknięciu punktu BARS, co pozwala na usunięcie zgromadzonych śmieci.

Przypomina to sytuację, kiedy nagle gasną światła w Twoim domu, a Ty przestawiasz bezpiecznik, albo używasz przełącznika, aby światło wróciło: BARS pozwala, aby Twoje światło zapaliło się na nowo. Energia wszechświata staje się dla Ciebie dostępna i często po tym masz więcej spokoju, łatwości i wspaniałości w życiu.

Wielu lekarzy specjalizujących się w biofeedbacku zauważyło zmiany w swoich falach mózgowych, przechodzących od beta do bardziej relaksacyjnych fal theta w ciągu jednej sesji. Na szczęście dla nas Access wiedział od lat, że BARS zmienia funkcje elektryczne mózgu.

Czego mogę oczekiwać po sesji BARS?

Każda sesja BARS jest inna. Najgorsze, co może Cię spotkać po sesji, to poczucie się relaksacji, jakie masz po wspaniałym masażu. Najlepsze, co może Cię spotkać, to całkowita zmiana Twojego życia.

Zmiany, o których ludzie wspominają najczęściej: zwiększone poczucie spokoju i łatwości, zmniejszenie reakcji na sytuacje, które wcześniej bardzo denerwowały, głębszy i dający więcej odpoczynku sen i wiele innych.

Jak długo utrzymują się efekty sesji?

Po jednej sesji BARS punkty uwalniają swoje napięcie na zawsze. Każda następna sesja powoduje, że efekty stają się bardziej dynamiczne.

Najgłębsze zmiany mają tendencję pojawiać się w ciągu 3-4 tygodni po sesji.

Jak często powinienem mieć wykonywaną sesję?

To zależy tylko od Ciebie. Jak dobrze chcesz się czuć?  Jak łatwe chcesz mieć życie?

Niektórzy facylitatorzy zastanawiają się, dlaczego wszyscy nie mamy ich codziennie! Większość ludzi lubi doświadczać BARS przynajmniej raz w tygodniu, albo w momentach, kiedy czują się zestresowani, coś im dolega albo kiedy życie nie idzie tak, jak powinno. Możesz rozważyć uczestnictwo w sesji po każdym większym wstrząsie lub stracie, dużej zmianie w życiu.

Kto odniesie korzyści z sesji BARS?

Każdy, kto zechce się do niej położyć! Niektórzy ludzie nie cenią doświadczania rozluźnienia i uważają je za stratę czasu – inni, którzy są zainteresowani zmianą i poprawą swojego życia, będą bardziej skłonni. Zalecamy skoncentrowanie swoich wysiłków na tej drugiej grupie, stanowiącej około 47% populacji.

Czy można wykonywać sesję u dzieci i niemowląt?

Dzieci i niemowlęta otrzymują wielkie korzyści z sesji BARS. One funkcjonują bardziej jak zwierzęta w porównaniu z dorosłymi, co oznacza, że mają większą gotowość na szybkie zmiany w ciałach i istnieniach.

Należy tutaj zauważyć, że BARS dzieci płynie bardzo szybko. Często potrafią powiedzieć, kiedy każdy z barsów jest już załatwiony i można przejść do następnego. Niemowlęta są jeszcze szybsze!

Czy dzieci mogą się uczyć wykonywania sesji BARS?

Oczywiście!  Dzieci mają mniej punktów widzenia na temat tego, co jest możliwe, a co nie, efekty ich sesji mogą mieć wielki potencjał i mniej ograniczeń. Dzieci mogą mieć małe ciałka, ale często są gotowe na większy potencjał niż otaczający je dorośli. Czy widziałeś kiedyś dziecko komenderujące uwagą wszystkich w pokoju, w którym się znajdują?

Kto może wykonywać sesję BARS u innych?

Każdy może się nauczyć wykonywania sesji BARS. Nie jest wymagane żadne doświadczenie w opiece zdrowotnej czy szkolenie z anatomii czy masażu! Wszystko, czego trzeba to chęć nauczenia się i uczestnictwo w jednodniowej klasie.

Gdzie mogę się nauczyć wykonywania sesji BARS?

Ponad 2000 facylitatorów w 171 krajach na świecie uczy wykonywania sesji BARS, większość z nich kocha podróżować do krajów, w których nie mieszkają. Możesz również znaleźć facylitatorów i klasy na tej stronie: www.bars.accessconsciousness.com

Skąd to się wzięło?

Sesja BARS po raz pierwszy pojawiła się podczas channelingu przeprowadzonego w 1990 r. przez Gary’ego Douglasa, założyciela Access Consciousness. Wcześniej ich nie było.

Czy osoby starsze/chore/niepełnosprawne mogą odnieść korzyści z sesji BARS?

Tak.

Czy można wykonywać BARS w czasie ciąży?

Oczywiście! (Zgodnie z prawem, oczywiście, musimy zasugerować wcześniejszą konsultację z lekarzem.)

Kobiety, które miały regularne sesje BARS w czasie ciąży, mówią o krótkich i łatwych porodach; wiele z nich uniknęło cesarskiego cięcia.

Jak długo trwa sesja?

Zwykle sesja trwa 60-90 minut,chociaż to może być zmienne. Zawsze lepiej wykonać sesję BARS przez 20 minut niż nie wykonać jej wcale!

Ile kosztuje sesja BARS?

Koszt sesji zależy całkowicie od osoby, która ją dla Ciebie wykonuje.  Są to niezależne osoby, które same ustalają swoje ceny. Niektórzy mogą ofiarować Ci całą sesję lub sesję próbną. Możesz ich często znaleźć na konferencjach/wystawach związanych ze zdrowiem, gdzie oferują mini-sesje w niższych cenach. Niektórzy organizują spotkania z wymianą sesji BARS, gdzie można otrzymać wstępną sesję za niższą cenę.

Jakie są długofalowe efekty sesji BARS?

Większość ludzi, którzy regularnie doświadczają sesji BARS twierdzi, że ich życie staje się coraz łatwiejsze i lepsze.

Czy muszę poddać się sesji BARS więcej niż raz?

W Access i w BARS wszystko kręci się wokół wyboru. Nic nie musisz. Ludzie, którzy doświadczają największych korzyści z BARS mają je wykonywane regularnie. Masz wybór.

Czy sesja BARS wpływa na problemy natury umysłowej lub psychologicznej?

Wielu ludzi z tego rodzaju problemami było w stanie uwolnić się od leków i doświadczyć niesamowitych zmian. Oczywiście, przed rezygnacją z tych leków zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.

Jak działa BARS? Czy sesja może komuś zaszkodzić?

Nie. Sesji nie można wykonać źle i nie można nią również nikomu zaszkodzić.

Komu nie należy wykonywać sesji BARS?

Tylko tym, którzy sobie tego nie życzą albo nie są tym zainteresowani.

Skąd mam wiedzieć, czego oczekiwać po sesji?

Nie możesz! Każda sesja BARS jest inna i nie ma sposobu, aby przewidzieć dokładnie, co „się stanie”. Najlepszą wytyczną jest zakres: od uczucia towarzyszącego wspaniałemu masażowi do całkowitej zmiany Twojego życia.

Czy BARS może zlikwidować dolegliwości fizyczne i ból?

BARS ułatwia drogę świadomości, która może zmienić powyższe.

Niektóre dolegliwości zmieniły się po jednej sesji BARS, np. zmiana wzrostu o 1,5 cala w wyniku redukcji skoliozy, samoistna zmiana stopy szpotawej, przy której lekarze zalecali zabieg chirurgiczny, ulga i ustanie różnego rodzaju bólu w całym ciele.

Wiele osób używa sesji BARS w połączeniu narzędziami Access Consciousness do eliminacji „nieuleczalnych” chorób, łącznie z rakiem, artrozą, chronicznym zmęczeniem, depresją, zaburzeniami dwu-biegunowymi…

Skąd wiadomo, ile sesji BARS potrzeba, aby coś uleczyć?

Znowu: Nie da się tego przewidzieć! Objawy czy choroba odejdzie, kiedy Ty i Twoje ciało będziecie gotowi uwolnić swoje punkty widzenia (myśli, uczucia, emocje, przekonania, decyzje, osądy ze wszystkich żyć), które niechciany stan utrzymują.

Ten proces jest nieliniowy, co oznacza, że stan, który jedna osoba uwalnia w trakcie jednej sesji – u innej może zabrać wiele 0 i nie ma w tym nic złego. Jest po prosu inaczej. Można jednak poprosić, aby konkretna sesja BARS została zaadresowana do określonych objawów czy kwestii życiowych. Rezultaty zależą od osoby otrzymującej sesję i jej ciała.

Kiedy powinienem mieć wykonaną sesję?

Zawsze, kiedy chcesz poczuć się wspaniale!

Ludzie, którzy praktykują BARS dłużej zwykle doświadczają jej regularnie, a dodatkową sesję otrzymują, kiedy mają trudny dzień.

Czy BARS to takie Reiki lub terapia czaszkowo-krzyżowa? Czy to są punkty akupunkturowe?

Sesja BARS nie była wykonywana przed channelingiem Gary’ego Douglasa. Punkty mogą się wydawać podobne do punktów krzyżowo-czaszkowych lub akupunkturowych, mają jednak inną funkcję, kiedy się z nich korzysta podczas sesji BARS. Nie znamy żadnej innej metody generującej zmiany, które kreuje sesja BARS.

Praktycy Reiki zwykle szybko uczą się BARS, ponieważ znają już pracę z energią. Otrzymywanie i wykonywanie sesji BARS u innych wydaje się mieć szerszy wpływ na życie ludzi wykonujących BARS niż doświadczają tego praktycy Reiki.

Czy muszę się położyć podczas sesji BARS?

Położenie się nie jest wymagane. Jednak w większości przypadków wspiera relaksację u osoby otrzymującej i komfort u osoby wykonującej. Jeżeli leżenie płasko stanowi problem, rozwiązaniem może okazać się odchylane krzesło lub fotel ogrodowy.

Nauka jest pod wrażeniem efektów sesji BARS!

Aby zapoznać się z opinią znanego neurobiologa, dr Jeffreya Fannina na temat jego obserwacji zjawisk zachodzących w mózgu podczas sesji BARS, zajrzyj tutaj: