0

Autyzm – słabość czy siła?

A co, jeśli autyzm jest po prostu całkowicie innym sposobem funkcjonowania ponad dwubiegunowością myśli, uczuć i emocji? Czego możemy się nauczyć z autystycznego sposobu funkcjonowania?

Kiedy wchodziłem w Access, zorganizowaliśmy z żoną spotkanie otwarte u nas w domu. Zaprosiliśmy przyjaciół i znajomych. Przyszło sporo osób.

Przyszedł wtedy mój wieloletni przyjaciel z żoną i dorosłą córką, u której zdiagnozowano autyzm.

Przeprowadziliśmy sesję Bars dla uczestników. Każda osoba doświadczyła tego, co nazywamy mini sesją bars. Krótkiej, 20-minutowej sesji z kilkoma punktami Bars.

Skończyłem proces u jednej osoby i zapytałem córkę mojego przyjaciela, czy również chciałaby położyć się na stole i doświadczyć sesji.Wydawała się tym podekscytowana i natychmiast położyła się na stole.

Po przeciąganiu energii położyłem palce na plastrach implantów. Spojrzała na mnie w górę i zapytała „Czy teraz słyszysz to, co się dzieje w mojej głowie?” Odpowiedziałem – „Nie, kochanie. To nie o to w tym chodzi.”

W tym czasie nie wiedziałem nic o autyźmie, co to znaczy mieć autyzm i co z tym można zrobić.

Kilka miesięcy później, na klasie Procesów na Ciało, facylitator wspomniał, że powodem, dla którego ludzie z autyzmem nie lubią być dotykani jest to, że natychmiast ściągają całą informację na temat tego, kim jest osoba, która ich dotyka.

Są niezwykle czuli na oddziaływanie psychiczne i nie wiedzą, jak przetwarzać te informacje. Przed Access ja również nie wiedziałbym, jak je przetwarzać.

To właściwie wyjaśniło mi, dlaczego córka mojego przyjaciela zadała mi wówczas to pytanie.

Sesja Bars dała jej więcej jasności. Potem, z pomocą swojej siostry, założyła stronę internetową, aby sprzedawać swoje prace.

Teraz funkcjonują zupełnie inaczej, są ze sobą obecne w inny sposób.  Co jest wymagane, aby na tej planecie uznano ten sposób i nauczono się pracować z większym współodczuwaniem?

Czy masz dziecko, któremu przypięto łatkę autyzmu? Czy znasz kogoś, kto ma takie dziecko?

W jaki sposób można dla nich wykreować możliwości inne od tych, które mieli dotychczas?

Więcej o autyźmie w kontekście Access Consciousness® (po angielsku) znajdziesz tutaj.

Zapisz się do newslettera BudziLudzi

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapisz się do newslettera!

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Autor: Dave Miller
http://www.accessdave.com